Dnevi evropske kulturne dediščine

2015-

Dnevi evropske kulturne dediščine potekajo že več desetletij, naša šola pa se je pridružila mnogoštevilni evropski družini različnih kulturnih organizacij, šol, vrtcev in ljubiteljskih društev leta 2015. Evropska komisija vsako leto razpiše vodilno temo, sodelujoče organizacije pa organizirajo različne aktivnosti, dogodke, razstave in v svoje dogodke vključujejo širšo javnost. Rezultat našega dela se odvije kot pisan festival prireditev septembra in oktobra. Namen Dnevov evropske kulturne dediščine je raziskovanje, ohranjane in oživljanje/doživljanje naše kulturne in naravne dediščine.

Vodilna tema Dnevov evropske kulturne dediščine 2018 je bila KJER PRETEKLOST SREČA PRIHODNOST, na naši šoli pa smo izbrali delovni naslov STARI MOJSTRI NISO BV. Aktivnost so potekale celo leto, vključenih pa je bilo več kot 50 dijakov, ki so raziskovali stare lesene izdelke in spoznavali delo priznanih oblikovalcev lesenega pohištva. Načrtovali in izdelali so nekaj replik pohištva znanih oblikovalcev, nato pa so se poigravali z idejami in asociacijami na oblikovane izdelke starih mojstrov. Tako je nastalo v šolskih delavnicah nekaj replik in serija sedežnega pohištva, ki se je poigravala z vodilno idejo stola Steltman nizozemskega oblikovalca Gerrita Rietvelda.